Водії, які п’яними вбивають людей, не мають більше права сідати за кермо

Верховна  Рада у першому читанні підтримала проект закону Олега Ляшка та Ігоря Мосійчука  про кримінальну відповідальність за пияцтво за кермом. Законопроект № 7064 пропонує:  якщо водія спіймали п’яним за кермом – водійські права у нього забрати пожиттєво і дати 5 років ув’язнення.  Якщо нетверезий за кермом вчинив ДТП із жертвами – позбавити його прав на все життя і щонайменше на 15 років ув’язнити. Про це розповів керівник  РПЛ на Волині  Володимир Кравценюк.
«Задумайтесь над цією жахливою статистикою: на українських дорогах щодня гине  9 людей, і половина смертей – на совісті нетверезих водіїв.    Трагедії, які  вони спричиняють, скоюються і на Волині. Саме тому  Олег Ляшко закликав  парламент у вересні остаточно ухвалити наш закон про боротьбу  з п’яними водіями», – підкреслив голова обласної організації Радикальної партії.  

За словами  народного депутата від РПЛ Андрія Лозового, новий законопроект РПЛ з пропозиціями встановити драконівську відповідальність за вбивство інших співгромадян нетверезими водіями – жорстокий. Але рідні вбитих людей та й всі українці підтримують його. Водії-вбивці мають відповідати за скоєне.«Небайдужі жителі міста Луцька, рідні потерпілих в дорожньо-транспортних пригодах  нещодавно прийшли під Апеляційний суд Волинської області. Вимагали справедливого рішення за кримінальною справою, яку скоїв  місцевий господарник. Він був п’яний, їхав автомобілем і збив молодого хлопця. Ще й втік з місця пригоди. Молодий юнак в реанімації,  йому потрібне дороговартісне лікування. Разом з тим, винуватець трагедії всіляко вигороджував себе, бо хоче уникнути покарання. Кожен, хто п’яний сідає за кермо, повинен пам’ятати просту істину: сів за кермо – дорога в тюрму. Адже це пряма безвідповідальність, наражання інших на смертельну небезпеку. Досить смертей на дорогах – українці мають жити!», – підсумував Володимир Кравценюк.