Володимир Кравценюк: «Через корупцію в медицині, кожен другий українець відмовляє собі в лікуванні»

Лідер Радикальної партії вимагає від Уряду побороти корупцію, підняти зарплати медикам та збільшити фінансування, яке виділяється на харчування та лікування хворих у лікарнях. Про це розповів керівник РПЛ на Волині Володимир Кравценюк.

«Нещодавно я відвідав Волинську обласну клінічну лікарню.  На лікування хворого на день передбачено 6 грн 81 коп. А якщо потрібна консультація лікаря і обстеження – то це 88 коп.  На харчування хворого передбачено лише 4 грн на добу. Це об’єктивна реальність і цифри, і просто  катастрофічний стан речей, тому що за ці гроші пацієнт буде скоріше мертвим, ніж живим», – розказав голова обласної організації РПЛ.
«Щоб одужати, треба повноцінно харчуватися. А на  цю мізерну суму на день не можна навіть картоплі кілограм купити, не те, щоб приготувати сніданок, обід і вечерю. Масла майже немає. А де йому взятись, якщо на обід на весь день 4 гривні дають?  М’ясо взагалі  відсутнє. Така ситуація  сьогодні в кожній українській лікарні. Тому  Радикальна партія вимагає  збільшити фінансування харчування пацієнтів, щоб їх не обкрадали і не морили голодом у лікарнях», – продовжив Володимир Кравценюк.

В державному бюджеті на поточний рік на фінансування медицини передбачено 120 мільярдів  грн. Ці величезні кошти розкрадаються і не доходять до людей.  Саме тому Олег Ляшко вимагає від влади навести порядок в медичній сфері, звільнити в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун і подолати корупцію.«За словами Лідера РПЛ, бюджет медичної галузі величезний, але рахується він на 45 мільйонів українців. Коли в Україні проводився останній перепис населення? Реально у нас вже 35 мільйонів людей, а видатки списують через корумповані схеми на 45 мільйонів українців. Тому в країні дорогі ліки, недоступна медицина і недоступна діагностика. І внаслідок цього кожна друга людина відмовляє собі в лікуванні, бо немає грошей. Якби йшли реальні видатки на ту кількість людей яка є, то ціни на ліки можна було б знизити вдвічі, а зарплату лікарям можна було підняти втричі до 25-30 тисяч гривень. Тоді лікарі не тікатимуть за кордон за більшою зарплатою. З цієї причини  Олег Ляшко та РПЛ вимагають навести порядок в медичній сфері та подолати корупційні схеми», – підсумував Володимир Кравценюк.