Володимир Кравценюк : «Смак майбутньої перемоги»

Книгу  «Відкриваючи організації майбутнього» написав  Фредерік Лалу – практик, коуч та фасилітатор. Пропоную її прочитати всім, хто хоче швидко відчути смак майбутньої перемоги.В житті кожної організації приходить такий момент, коли всі відчувають необхідність трансформації. Це може виникнути органічно, коли команда бачить, що зменшується активність чи розвиток. Чи може лідер відчуває, що треба щось змінювати заради кращого результату в майбутньому. Буває по-різному, проте кожен керівник завжди мріє трохи випередити час і зробити зараз найкращу інновацію. Заради перемоги в майбутньому. Саме про те, якою має бути команда майбутнього і  як досягнути перемоги і є ця книга.
«Відкриваючи організації майбутнього» –  дещо складнувата, новаторська праця, адже автор вводить певну свою класифікацію організацій і підходів. Проте, якщо розібратись, то можна почати формувати нове бачення розвитку. Хоча точно можу сказати, що це – та книга, яку треба перечитувати постійно.

Ключовими в теорії спіральної динаміки розвитку культур є добре відомі всім нам слова. Це – досягнення, творча самореалізація, кращий результат, сильна конкуренція, жорсткий лідер, опіка, команда. Вони в різнокольоровій спіралі формують динаміку розвитку культур і пропонують найбільш вдумливим шлях до майбутньої перемоги.

Надзвичайно радий, що в центрі стає творча самореалізація окремо кожного учасника команди, що і стає запорукою виграшу. Ну і декілька принципів від автора:
– ніхто не може вбити гарну ідею;
– кожен може внести свій вклад;
– кожен може стати лідером;
– ніхто не може диктувати іншим свою волю;
– ви самі вибираєте власне заняття;
– ви легко можете вибудувати щось своє на основі того, що було зроблено до вас іншими;
– вам не треба миритись з хуліганами та тиранами;
– агітатори не мають бути в ізоляції;
– досконалість зазвичай виграє в посередності;
– розпалювання ненависті обернеться проти того, хто цим займається;.

Це дослідження захоплює кожного, хто вдумливо гортає його сторінки. Недарма  Фредерік Лалу переконує, що – більший внесок у справу отримує більше визнання та слави.