Володимир Кравценюк : «Знати, щоб не бути обманутими або чому потрібно переглянути фільм «Торговці сумнівами»

Володимир  Кравценюк : «Знати, щоб не бути обманутими або чому потрібно переглянути фільм «Торговці сумнівами»

Ми всі звикли вірити незалежним громадським експертам, брати до уваги аналітику, якою оперують в ЗМІ та соціумі представники так званих незалежних громадських організацій. Особливо, зараз, в період агітаційної кампанії з виборів майбутнього Президента України.Документальний фільм«Торгівці сумнівами», який переглянув нещодавно – саме  про таких  «незалежних експертів», «незалежні громадські організації» та інші «голоси совісті народу». Як деяким негідникам вдається заробляти, при цьому, цинічно використовуючи віру людей в науку. Тим  більше, запит суспільства  на дієвий громадський сектор – перетворити на інструмент впливу  «всесвітньо відомих філантропів та захисників демократії».

В основі документальної стрічки «Торгівці сумнівами» –  книжка під такою ж назвою, яку написали Наомі Орескес та Ерік  Конвеєм. Режиссер фільму  Роберт Кеннер  пропонує читачам зустріч зі світом харизматичних найманих  експертів. Вони відомі в ЗМІ, як спеціалісти з  певних наукових напрямків. Але їх головне завдання  –  максимально заплутати  читачів саме в напрямку вже досліджених і добре відомих всім суспільних загроз. Починаючи від шкоди тютюнопаління і закінчуючи токсичністю хімікатів, які використовують фармацевтичні компанії.

Схоже, спостерігаємо і на Волині. Чи не так?  Певні громадські інституції – в місцевому інформаційному просторі саме так про себе і заявляють. Мовляв, тільки  ми –  незалежні експерти.  Але  суспільна проблема в їх тлумаченні  виходить  часто однобокою. Друзі, не даймо себе ввести в оману. Раджу подивитись всім цю кінострічку, щоб не бути обманутим. Тільки знання захистить нас від підлих маніпуляторів.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів