Волинь етнографічна: музей демонструватиме світлини минувшини

Волинь етнографічна: музей демонструватиме світлини минувшини

Волинський краєзнавчий музей запрошує на відкриття виставки «Етнографічні фото».

13 червня 2019 року о 12:00 відбудеться відкриття виставки «Етнографічні фото», приуроченої до 90-річчя Волинського краєзнавчого музею.

На виставці представлять близько 200 етнографічних світлин з фондів Волинського краєзнавчого музею. Формування колекції розпочалося з часу створення музею у 1929 році й продовжується сьогодні.

На відібраних етнографічних фото зафіксовані різні події та моменти життя мешканців волинського краю: весілля в с. Литовеж Іваничівського району 1939 року, сільська молодь в національному вбранні, різні види господарських занять, народна архітектура першої половини ХХ ст., сільські музики, сімейні світлини тощо. Окрему групу становлять фотографії (копії) з експедицій на Волинь у 1907 й 1910 роках відомого українського етнографа, антрополога Федора Вовка та світлини з Промислово-сільськогосподарської виставки 1928 р. в Луцьку.

Побут волинян та поліщуків зафіксований на світлинах, здійснених під час експедицій Волинського краєзнавчого музею у 1960‒1970-х рр. в різні райони Волинської області.

У музейному фонді зберігаються й фото з експедицій відділу етнографії та народних промислів Волинського краєзнавчого музею, що проводилися на початку 2000-х рр. («По Турії», «Народи Прибужжя») та з експедицій, організованих кафедрою документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та ДП «Волинські старожитності» у 2008‒2014 роках.

На виставці також демонструються предмети побуту, народне вбрання, гончарний посуд зі збірки Волинського краєзнавчого музею.

Луцька трилітка: стильно, практично й модерно в 30-ті  роки і зараз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів