Волинські яблука без хімії, смачне молоко з села… Маємо ж своє, чому веземо продукти з Польщі? (відео)

«Спробуйте волинські яблука. Без хімії. Смачні, соковиті – 7 гривень  за кілограм прошу. Ще маю домашнє молоко та сир. Все свіже, домашнє, смачне», – господар з волинського села Рогожани пропонує жителям Нововолинська свою продукцію.Пан Петро торгує тут часто, адже утримує 3 корови. Молоко від них не здає, адже забирають його у селян за безцінь, 5 грн за літр. Вода вдвічі дорожче в крамниці коштує, а молоко вже оброблене, розбавлене – 20-30 гривень. Дорого для людей і користі від нього небагато.  Селянин має тут вже постійних покупців, і яблука добре продаються.

Ляшкобус приїхав у Нововолинськ. На ринку хлопці познайомилися з паном Петром. Він з с. Рогожани продає яблука, сир, молоко. Має три корови, але молоко не здає, бо за нього дають копійки – 5 гривень за літр. А в магазині вже оброблене і розбавлене молоко продається по 20-30 гривень. Продає господар яблука з городу, домашні. Українські, а не польські. Справжні, без хімії. Кілограм – 7 грн. А скільки роботи треба, щоб все це виростити! Купили в нього яблук, як раз в дорозі корисний і смачний перекус.Петро бажає Олег Ляшко перемоги, вірить, що він доб'ється всього, що обіцяє. Чекає, що нарешті селянам буде можливість і допомога в утриманні худоби, роботі на землі.Ляшкобус прямує тим часом далі….

Publiée par Політ.Волинь sur Vendredi 15 février 2019

«Потрібно наробитись, щоб мати чим торгувати на базарі. Але це – свої яблука, без хімії, не польські, за якими українським не пробитись. Маємо ж своє, чому веземо продукти з тої ж Польщі? Держава має свого виробника захищати, дати йому дорогу, сприяти, виділяти гроші. Вірю, що Олег Ляшко дотримає свого слова. Бо він сам з села, завжди їде до селян, вибиває землю для фермерів, дотації на худобу. Каже, що на корову дасть 5 тисяч гривень. При ньому Україна зможе не лише себе нагодувати, але й сусідів. Щиро бажаю йому перемоги!», – сказав волинський селянин.

«Замість того, щоб дати українським фермерам дешеві кредити, обігові кошти, державну підтримку, дотації, нормальну ціну на молоко, відновлювати тваринництво, робочі місця і соціальну сферу на селі, влада пропонує українцям ринок землі. Це – величезний обман! Якби влада не була так безнадійно далека від народу, вона б про це знала. Землю скуплять буржуї та олігархи-латифундисти, а українські селяни залишаться батраками»,- наголосив під час свого виступу в парламенті Олег Ляшко. Саме тоді обговорювалось питання продовження ще на рік мораторію на українську землю.Крім того Олег Ляшко вимагає радикально змінити політику стосовно села, щоб вся державна підтримка була спрямована на розвиток фермерства: відновлення тваринництва, збільшення робочих місць і розбудову соціальної сфери на селі.

«Сьогодні в селах закривають школи, ФАПи, пошти, вирізають останніх корів,  вивозять зерно, ще й землю хочуть продати. А потім дивуються, чому люди з сіл виїжджають», – обурювався з парламентської трибуни політик.

«Не землю продавати треба, а готову продукцію, відновлювати тваринництво і агропереробку. Тоді ніяких кредитів МВФ не треба буде, а українці будуть купатися, як вареники в маслі, ще й матимуть свою землю для майбутніх поколінь», – підсумував Олег Ляшко.