Замість справжнього вершкового масла все більше споживаємо спреди

Замість справжнього вершкового масла все більше споживаємо спреди

Виробництво масла падає, випуск спредів зростає. У найближчій перспективі на ціну масла в Україні впливатимуть три чинники.

По-перше, це кон’юнктура світового ринку: якщо в Європі товар подорожчає, то в Україні ціни підтягнуться вгору.  Другий фактор – курс гривні.  Зараз він почав знижуватися, і якщо це зниження виявиться істотним, внутрішні ціни зміцняться.  Крім того, стримувати зростання цін можуть виробники казеїну.  На тлі зростання вартості цього товару, дрібні оператори можуть погоджуватися продавати супутній продукт, масло, дешевше.

Крім наведених вище чинників, вагому роль в ціноформуванні на українському ринку масла буде відігравати тренд скорочення його виробництва.  Минулого місяця товару випустили 7 тис. т,  що на чверть менше показника за аналогічний період минулого року.  Навіть в літні місяці розраховувати на істотне зростання випуску масла не варто – у багатьох переробників немає інтересу до виробництва сирних продуктів і СОМ.

Виробництво масла падає, а випуск спредів зростає. Минулого місяця, з урахуванням рослинно-вершкових сумішей, випустили 4,3 тис. т (+10% до квітня 2018).  Причому зростає виробництво за рахунок збільшення внутрішніх продажів, які раніше стрімко скорочувалися протягом декількох років.

Ситуацію зі скороченням випуску тваринного масла прокоментував керівник Радикальної партії на Волині Володимир Кравценюк.

«Волинські фермери масово продають своїх корів-годувальниць, про це вони розповідають з великим болем.  Бо не відчувають підтримки держави, а смачне селянське молоко перекупники оцінюють дешевше мінеральної води. Що залишається робити  селянам. Така сама ситуація на рівні держави. Немає молока, значить немає з чого виробляти масло гарної якості. У виробників збільшуються затрати і ростуть ціни. Тому вони і збільшують виробництво шкідливих для здоров’я спредів, адже пальмова олія дешева, то ж залишаються у виграші. Програють споживачі. Тобто ми всі. Саме тому  команда Радикальної партії, яка знову йде до парламенту, виступає за підтримку  малих господарств, одноосібників, повернення пільгового режиму оподаткування ПДВ. Тримає людина корову у дворі – 5 тисяч гривень дотацій отримує. Хоче селянин ферму побудувати – 50% компенсації вартості будівництва має.  Вся державна політика має вестись в інтересах розвитку фермерства.  Цього вимагає  наша політична сила. В сусідній з нами Польщі 1,5 мільйони фермерів. Минулого року вони продали товару на 30 мільярдів євро, а ми – на 3 мільярди доларів, в десять разів менше.  І випускаємо шкідливі для нації спреди, хоч молочну продукцію можемо експортувати. Хорошої якості. Потрібна відповідальна політична сила, яка реально опікувалась   нашими працьовитими фермерами, вигизала у влади потрібні аграріям закони та дотації. Це може зробити тільки  Радикальна партія і її представники в органах місцевого самоврядування», – підсумував  голова обласної організації РПЛ.

Як започаткувати прибутковий бізнес на сушеній цибулі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів