Заробітчанами до Польщі: 70 відсотків найманих працівників в сусідній країні – українці

Заробітчанами до Польщі: 70 відсотків  найманих працівників в сусідній країні – українці

Порівняно з 2015 роком, кількість наших співвітчизників, які минулого року виїхали на роботу до Польщі, збільшилась вп’ятеро.

Країна постійно збільшує кількість запрошень на роботу.
2018-го року їх кількість досягла 329 тис. осіб, що на 40% більше, ніж торік, та вп’ятеро більше, ніж 2015-го. Лише у Сілезькому воєводстві цей показник зменшився порівняно із 2017 роком на 5,3%, повідомляє Головне статистичне управління.
Переважну більшість запрошень отримують чоловіки. Їхня частка становить 77,2%.
2018-го дозволи на роботу отримали працівники з 125 країн світу та 2 особи без громадянства. Друга нація за кількістю трудових мігрантів у Польщі – це непальці. Їхня частка становить 6,1%.

Проблема такого масового виїзду українців на заробітки – це виклик для української влади.  Лідер РПЛ Олег Ляшко каже, що знає, як можна припинити відтік молодих, перспективних кадрів за кордон. Команда РПЛ розробила свою програму  відродження економіки, боротьби з бідністю, корупцією та міграцією молоді до Європи.

При цьому, Олег Ляшко говорить, що відновлення економіки та заходи її реанімації. Насамперед, це – реальна підтримка вітчизняного виробника, нові робочі місця, модернізація промисловості, ефективні інвестиційні стимули.

«Високі зарплати в Україні повернуть молодь додому. Чому хлопці і дівчата шукають роботу за кордоном?  Бо влада перетворила країну на сировинну колонію, яка експортує дешеву робочу силу і сировину. Хочемо бути сильними і не жебракувати по світу за кредитами – мусимо самі заробляти»,  – наголошує  Олег Ляшко.

Керівник РПЛ  на Волині Володимир Кравценюк додає про важливість профтехосвіти та першого робочого місця для випускників.

«Кожен випускник вишу повинен гарантовано отримати перше робоче місце, тому підприємства, які найматимуть молодих фахівців пропонуємо звільняти від податків. Ще  – зберегти заклади профтехосвіти, фінансувати їх з бюджету. Бо там готуватимуть фахівців, які відновлюватимуть економіку нашої країни. Без робочих професій ми не зробимо це. Без будівельників, зварювальників, трактористів. Це – ще й шанс для дітей з малозабезпечених сімей  отримати фах і знання, які будуть їх годувати все життя. А держава повинна збільшувати замовлення на робочі професії, тоді не матимемо такої невтішної статистики виїзду українців на чужину»,- підсумував Володимир Кравценюк.

Важливо, що Олег Ляшко пропонує підвищити розмір допомоги при народженні дитини, щоб підтримати молоді родини.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до панелі інструментів